Kompleksowe badania betonu


Zajmujemy się badaniami materiałów budowlanych, takich jak betony, mieszanki betonowe, mieszanki kruszyw. Specjalizujemy się w kontroli jakości materiałów używanych do budowy.

Wykonujemy kompleksowe badania betonu, cementów oraz innych prefabrykatów zgodnie z systemem Zakładowej Kontroli Produkcji.

Badanie betonu obejmuje:

 • oznaczanie konsystencji i pomiar temperatury mieszanki betonowej,
 • oznaczanie zawartości powietrza w mieszance betonowej,
 • oznaczanie wytrzymałości na ściskanie,
 • oznaczanie wodoszczelności,
 • oznaczanie mrozoodporności,
 • oznaczanie nasiąkliwości,
 • oznaczanie wytrzymałości na ściskanie (nieniszczące - metoda sklerometryczna),
 • oznaczanie wytrzymałości na ściskanie (niszczące - odwierty rdzeniowe),
 • oznaczanie przyczepności na odrywanie metodą pull-off.


 • Badanie wytrzymałości betonu

  Beton to podstawowy materiał konstrukcyjny stosowany w budownictwie. Jedną z najważniejszych jego właściwości jest wytrzymałość na ściskanie. Badanie wytrzymałości betonu, zwłaszcza jego wodoszczelności, jest potrzebne, by móc ocenić, czy materiał nadaje się do budowy domów, bloków oraz innych obiektów budowlanych. Dzięki badaniu mikrotwardości możliwe jest oszacowanie właściwości, a w szczególności jego wytrzymałości na ściskanie.

  Badanie wytrzymałości betonu wykonujemy zgodnie z normą PN-EN 206:2014-04, która dotyczy jakiego używa się do konstrukcji wykonywanych m.in. na placu budowy. Badania wytrzymałości betonu przeprowadzane są z największą dokładnością, by móc starannie ocenić właściwości tego kruszywa, np. czy jest zagęszczany lub samozagęszczalny, czy można go kwalifikować jako beton zwykły, ciężki, lekki itp. Wszystkie badania wytrzymałości betonu przeprowadzane są z największą starannością. Usługi wykonujemy przy użyciu najlepszych narzędzi i sprzętu (odpowiednie maszyny, pomocnicze płyty dociskowe, wkładki dystansowe, młotki itp.). Co więcej, jakość naszych usług podnosi także wykwalifikowany personel.

  Badanie wodoszczelności betonu

  Tego typu badanie polega na cyklicznym poddaniu próbek działaniu wody, która dostarczana jest do próbki pod odpowiednim ciśnieniem. Na końcu sprawdza się, jak głęboko doprowadzona została woda do wnętrza. Badanie wodoszczelności betonu przeprowadzane jest zgodnie z normą PN-EN 12390-8 lub/i PN-B-06250. Określenie, jak wysoka jest przepuszczalność wody przez beton, umożliwia obniżenie zawartości porów w mieszance betonowej np. poprzez wibrowanie po wylaniu. Taki zabieg skutecznie wyeliminuje pęcherzyki powietrza zawarte w środku.

  Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą usług w zakresie badania wodoszczelności i wytrzymałości betonu oraz do skontaktowania się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście w siedzibie naszej firmy, która mieści się w Poznaniu.