Badania gruntu

Dobre podłoże na działce budowlanej powinno być twarde i ścisłe. Jeśli dodatkowo wody głębinowe znajdują głęboko pod powierzchnią ziemi, można na spokojnie rozpocząć wykopy fundamentów. Takie warunki są najkorzystniejsze podczas budowy. Niemniej jednak, przed rozpoczęciem prac budowlanych należy dokładnie zdiagnozować podłoże, by mieć pewność, że teren nadaje się do bezpośredniego osadzenia na nim budynku. Jako doświadczona firma geologiczna, oferujemy naszym klientom kompleksowe badania geotechniczne gruntu oraz badania zagęszczenia gruntu.

Badania geotechniczne gruntu

Zajmujemy się badaniem gruntu ze spoiwami oraz czystych kruszyw i podłoży wykorzystywanych na etapie realizacji inwestycji budowlanych – kubaturowych i infrastrukturalnych. Specjalizujemy się w kontroli jakości materiałów używanych do utrzymania dróg. Specjalistyczny sprzęt oraz narzędzia, a także wykwalifikowany personel umożliwiają szybkie i jednocześnie bardzo dokładne sprawdzenie jakości.

W ramach badań geologicznych gruntu oferujemy także badania stabilizacji, podkładów podłogowych oraz kruszyw:

Badania zagęszczenia gruntu

Ważną rolę w badaniach geotechnicznych gruntu odgrywa również sprawdzanie zagęszczenia, które pozwoli uchronić nas od przykrych konsekwencji w przyszłości. Przez takie niedopatrzenia może dochodzić do osuwania terenu, czego następstwem mogą być m.in. pękające ściany. To właśnie sprawdzając odpowiednie zagęszczenie możemy uchronić się od pękających ścian oraz opadających fundamentów.
Kompleksowo przeprowadzamy badania geologiczne gruntu, a także badania zagęszczenia gruntu dla różnego typu obiektów budowlanych. Jako firma specjalizująca się w badaniach geologicznych gruntu, gwarantujemy najwyższą jakość usług. Wszystkie analizy geotechniczne gleb przeprowadzane są z największą starannością. Usługi wykonujemy przy użyciu najlepszego sprzętu, co dodatkowo podnosi jakość naszych usług. Jeśli szukasz firmy, która kompleksowo przeprowadzi diagnostykę terenu, a także badanie zagęszczenia gruntu dla różnego typu obiektów budowlanych, nawiąż współpracę z naszą firmą. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy – telefonicznie, mailowo albo osobiście. Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy mieszczącej się w niewielkiej odległości od Poznania.